setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

 

W metodzie SetPoint ważne jest to, że celem nie staje się tylko utrata wagi, ale trwała zmiana nawyków żywieniowych, która zaowocuje utratą kilogramów oraz poprawą stanu zdrowia.

Zmiana nawyków żywieniowych nie jest zdarzeniem jednostkowym, a procesem, podzielonym na etapy. Każdy z etapów wiąże się zaś z osiąganiem innych celów. Aby zaszła trwała zmiana w naszym sposobie odżywiania, niezbędny jest czas. Dlatego w poradni dietetycznej SetPoint, duży nacisk kładziemy na konieczność długofalowej współpracy z klientem.

setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

Podczas współpracy, poza aktywnością fizyczną i innymi prozdrowotnymi zmianami stylu życia, z reguły nie zalecamy naszym klientom dodatkowych wspomagaczy czy suplementów do diety. Wszystkie proponowane przez nas wytyczne dają zdrową skuteczność diety, czyli tempo odchudzania ok. 0,5-1 kg tkanki tłuszczowej na tydzień i GWARANTUJĄ, że po całym okresie zmiany nawyków żywieniowych nie będzie efektu jo-jo.

Smaki w diecie SetPoint

Przygotowany przez nas plan żywieniowy jest „smaczny", ponieważ posiłki są ciekawe i odwołują się do różnych kuchni świata. Przepisy, które otrzymuje od nas klient, są połączeniem smaków, które dla wielu bywają odkryciem. Nie oznacza to jednak długich godzin spędzonych w kuchni. Zawsze namawiamy do tego, by dania w oparciu o podane przez nas receptury sporządzać również dla pozostałych członków rodziny. Tobie na diecie będzie łatwiej, a rodzina odkryje nowe smaki i potrawy.

Podczas układania diety dla klienta, uwzględniamy wszelkie szczególne okoliczności, które mogą się pojawić takie jak np. wyjazdy wakacyjne czy służbowe, które pozornie mogłyby przeszkadzać w byciu na diecie. W specyficznych wytycznych i wskazówkach wyjazdowych uwzględniamy m.in. sposoby korzystania z jedzenia hotelowego czy restauracyjnego.

Skuteczna dieta SetPoint

Dieta, którą przygotowujemy uwzględnia stan jego zdrowia, aktywność fizyczną, styl życia, preferencje smakowe, sezonowość, możliwości i umiejętności kulinarne oraz wszelkie inne istotne kwestie. Jest jednak przede wszystkim dietą urozmaiconą, bazująca na zasadach zdrowego odżywiania, dobrze zbilansowaną, dopasowaną do potrzeb organizmu, a zatem składającą się z wszelkiej zdrowej i ogólnie dostępnej żywności w określonych dla każdego proporcjach. Wg tych zasad indywidualnie i wspólnie z klientem dobieramy, jakość posiłków, ich pory i stopień trudności przepisów.

setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

Dieta jest dwutygodniowym planem posiłków rozpisanym na każdy dzień. Co 2 tygodnie przekazujemy klientom dietę z nowymi produktami i przepisami jak również spotykamy się na wizytach kontrolnych.

Dwutygodniowe cykle sprawiają, że klient nie nudzi się jedną i tą samą dietą, lecz przez cały okres współpracy otrzymuje urozmaicony jadłospis, na który sam ma wpływ.

Opracowana przez nas dieta nie jest spisem rad, dobrych i złych produktów lub zbiorem wskazówek, lecz indywidualnie przygotowanym smacznym jadłospisem na każdy dzień. Nie jest jednocześnie „podanym na tacy” posiłkiem jak to ma miejsce w przypadku cateringu dietetycznego. Klient musi „przyłożyć rękę” do tego, co zje. Dzięki temu pozna i nauczy się zalecanych technik kulinarnych, porcji i proporcji dozwolonych dla niego składników i dodatków, co jest kluczowe w zmianie nawyków żywieniowych, ale również nauczy się, jak planować zakupy by oszczędzać czas i pieniądze.

Twój punkt równowagi z SetPoint - dietetyk Warszawa!

Setpoint to teoria naukowa, która zakłada, że każdy organizm dąży do równowagi biologicznej, starając się osiągnąć optymalną dla niego masę ciała, czyli punkt równowagi pomiędzy naszymi potrzebami, a możliwościami organizmu (ang. setpoint). Dzięki właściwie dobranemu modelowi żywienia możemy na stałe zmienić punkt Setpoint i cieszyć się trwale wypracowaną, szczupłą sylwetką bez efektu jo-jo.

Odpowiedź na Twój intensywny tryb życia...

Teoria Setpoint jest dostosowana do czasów, w jakich żyjemy. Określa optymalny sposób odżywiania osób prowadzących intensywny tryb życia. To metoda, dzięki której świetnie sobie poradzimy w codziennych sytuacjach, wymagających zdecydowanych i jednoznacz- nych wyborów. Chodzi o to, żeby wybory te były nie tylko właściwe, ale też intuicyjne. Dlatego też, na teorii Setpoint postanowiliśmy oprzeć zasady działania naszej firmy.

Nasze metody to skuteczna dieta odchudzająca i trwała zmiana złych nawyków żywieniowych ! 

Metodę współpracy z Klientami, dla ich maksymalnej satysfakcji, kształtowaliśmy przez lata. Naszym zadaniem było wprowadzić teorię Setpoint w życie codzienne Polaków oraz dostosować jej zasady do naszego trybu życia. Przekuliśmy zatem teorię w praktykę.
Teoria Setpoint została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych w latach 80-tych XX wieku.

Inne źródła na temat teorii Setpoint:

Center for Clinical Interventions
http://www.cci.health.wa.gov.au/docs/set%20point%20theory.pdf 

National Health Association and the American Natural Hygiene Society
http://www.healthscience.org/index.php?option=com_content&view=article&id=551:thesetpoint-theory&catid=102:jeff-novicks-blog&Itemid=267 

The Journal of the Federation of American Societes for Experimental Biology
http://www.fasebj.org/content/4/15/3310.full.pdf 

The National Center for Biotechnology Information
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21117971 

The Soko
http://www.thesoko.com/thesoko/article1400.html 

 

#co jeść żeby schudnąć #skuteczne i trwałe odchudzanie #zdrowe odżywianie #zdrowo schudnąć #odchudzanie bez efektu jojo #dietetyk warszawa opinie #dietetyk warszawa #poradnia dietetyczna warszawa #odchudzanie warszawa 

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2
newsletterbok1

 Zapisz się na newsletter SetPoint Twój Dietetyk!

g1 g2 r1 r2

Nasza poradnia

Nasza poradnia

Nasza poradnia

Nasza poradnia

Zapisz się on-line na wizytę

Podaj nam swój telefon abyśmy mogli potwierdzić termin wizyty.
np. 26 listopad 2014
Umówienie terminu wizyty nastąpi po telefonicznym potwierdzeniu ze strony SetPoint.